kontakt telefoniczny503 172 876 kontakt emailinfo@5x7.eu
Warsztaty luksografia Świecie, w Świeciu, Chełmno, Bydgoszcz, Grudziądz

Warsztaty luksografia

Warsztaty luksografia

Luksografia to analogowa technika fotograficzna polegająca na bezpośrednim naświetlaniu materiału światłoczułego bez użycia aparatu fotograficznego. Na papierze fotograficznym tworzymy kompozycje z przedmiotów codziennego użytku, tkanin lub papieru i następnie naświetlamy przy pomocy powiększalnika. Inwencja tutaj jest nieograniczona, a najciekawsze efekty uzyskuje się stosując materiały o różnej przepuszczalności światła. Po naświetleniu papieru wywołujemy go i w ten sposób uzyskujemy obraz odzwierciedlający ułożone na nim przedmioty.

Technika ta była stosowana m.in. przez Man Ray’a z tego tez powodu bywa nazywana rayografią.

Warsztaty z luksografii kierujemy zarówno do dzieci jak i dorosłych – są doskonałą zabawą, a efekt często zaskakuje. Jednocześnie są wstępem do poznania czym jest fotografia analogowa, podstawami pracy w ciemni fotograficznej i zapoznania się z techniką tworzenia analogowych odbitek.

Instytucje, ośrodki kultury i firmy które chciałyby zorganizować u siebie takie warsztaty, zapraszamy do współpracy. Kontakt

Program warsztatów z luksografii

Aby przeprowadzić warsztaty wymagany jest dostęp do zaciemnionego pomieszczenia, najlepiej z dostępem do wody (np. łazienki)


Polecamy również


#warsztaty fotografia analogowa#warsztaty fotograficzne#warsztaty fotograficzne dla dzieci